V. „KI MIBEN TUDÓS?” Firczi Irma Emlékverseny

ki miben tudos3

Intézményünkben, a Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és AMI-ban – hagyományainknak megfelelően – ötödik alkalommal rendeztük meg a „Ki Miben Tudós?” műveltségi játékot.
Iskolánk pedagógusának, Firczi Irma munkaközösségvezetőnek az ötlete alapján a humán munkaközösség indította útjára a 2016/2017-es tanévben a 7 területet felölelő egyéni vetélkedőt.
Az alapító tanárnő emléke előtt tisztelgünk azzal, hogy a gyerekek körében nagy népszerűségnek örvendő versenyt a 2021/2022-es tanévtől „Ki miben tudós?” Firczi Irma Emlékversenynek hívjuk.
A megmérettetésre áprilisban került sor. A korábbiaktól eltérően a verseny egyfordulós volt, külön korcsoportban indulhatnak az 5-6. és a 7-8. osztályos tanulók. 50 pontot lehetett szerezni tantárgyanként a szaktanárok által összeállított feladatlapok helyes kitöltésével. A program szervezésében, lebonyolításában részt vett Dr. Lennerné Magvas Andrea (természettudomány), Gombos-Papp Annika (angol), Ihász Petronella (német), Rémai László (matematika), Szabó Adrienn (történelem), Horváth András Csabáné Treiber Ildikó (magyar nyelv és irodalom).
A versenyt Firczi Ildikó és Toldi Tamás - Firczi Irma tanárnő családtagjai - támogatták rendkívül nagylelkűen. Igen szép ajándéktárgyakat biztosított számunkra a Pápai Tankerületi Központ és az osztrák Soroptimist Szervezet is. Így az eredményhirdetésen, melyre május 3-án, Irma-napon került sor, valamennyi induló kaphatott egy kis meglepetést, ráadásul a helyezettek értékes ajándékban, az összetett verseny dobogósai pedig pénzjutalomban is részesültek, valamint a legtöbb pontot gyűjtők részt vehetnek majd a június 1-jére, Székesfehérvárra tervezett egynapos kiránduláson.
Nagyon köszönjük Firczi Ildikónak és Toldi Tamásnak, a Pápai Tankerületi Központnak, az osztrák Soroptimist Szervezetnek a rendezvény szponzorálását: segítségükkel sok-sok gyermeknek szereztünk örömet, valamint méltó módon tudtunk megemlékezni Firczi Irma tanárnőről.

Eredmények