Pályaorientációs nap 2022

palyaorientacio

2022.10.15-én, a munkanapáthelyezés adta lehetőséget kihasználva a Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és AMI pályaorientációs napot szervezett az iskola felső tagozatos tanulói számára. Kégli Lilla tanárnő felkérésére a Yanfeng International Automotive Technology Hungary Kft. Pataky Attila (HR professional) és Hujber Róbert termelésvezető képviseltette magát ezen a különleges napon. A jól felszerelt tanteremben, egy interaktív panel segítségével bemutatták cégük rövid történetét, azt, hogy mekkora területen dolgoznak, mekkora a dolgozói létszámuk, megemlítették a közeljövőben induló új projekteket, melyekkel a gyár területe és létszáma tovább bővül majd. Beszéltek a gyártási technológiákról, kihangsúlyozva, hogy egyes termékeink (Mercedes műszerfalak, Porsche ajtó, kartámasz és középkonzol elemek) az első lépéstől az utolsóig házon belül készülnek, e gyártási folyamatokról egy-egy rövid videót is bemutattak a gyerekeknek. Hallgatóságuk érdeklődő volt, kérdeztek és a fent említett anyagokból a bemutató darabokat kíváncsian, érdeklődve nézték meg. A felső évfolyamosok bemutatója egy rövid felvételi teszttel zárult, melynek során a fiatalok kipróbálhatták magukat az időre történő masnikötés feladatának megoldásában.