Aranybulla 800 vetélkedő

aranybulla

A Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 2022/2023-as tanévben meghirdette - a 2022-es Aranybulla Emlékévhez kapcsolódóan - „Aranybulla 800” című történelmi vetélkedőjét a környékbeli általános iskolák 6. osztályos tanulói számára. Egy oktatási intézményből több 3 fős csapat is indulhatott. A versenyzők és a szervezők is nagy izgalommal készülődtek a nagy napra, s igen várták, hogy kezdetét vegye 2022. november 22-én délutánján a játék.
A rövid köszöntőt a zsűri tagjainak bemutatása követte: Füstös Zsuzsannát, a Devecseri Kastélykönyvtár és Művelődési Központ igazgatónőjét, Mayer Gábort, a Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és AMI intézményvezetőjét, Markovits Kálmánt, a zsűri elnökét, a pápai Weöres Sándor Általános Iskola intézményvezető-helyettesét nagy taps köszöntötte.
A végeredmény a következőképpen alakult:
I. helyen végzett a Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium „A bulla őrei” nevű csapata: kimagasló teljesítményt nyújtva végig vezettek a játékban.
A II. helyet a „Zendülők” szerezték meg, akik a Tüskevári Általános Iskolából jöttek.
A képzeletbeli dobogó III. fokára léphetett fel az „Arany NoPEB” csoport, amelynek tagjai a Noszlopi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola tanulói. A helyi indulók közül a GMB tagjai különdíjban részesültek az anagrammák és a trimino megfejtésében mutatott leleményességért, gyorsaságért. A versenyzők emléklapot, oklevelet és tárgyjutalmat kaptak jó szereplésükért. A program fő támogatója a Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és AMI Szülői Szervezete volt, de a Devecseri Kastélykönyvtár és a Pápai Tankerületi Központ is értékes tárgyjutalmakat biztosított. Köszönet illeti őket a szponzorációért, valamint az iskola azon dolgozóit és tanulóit is, akik „láthatatlan légióként” nagyon sokat tettek a rendezvény színvonalas, zökkenőmentes megvalósulásáért!