A Türr gimnázium robotika bemutatója

turr robotika

A Devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskolában az EFOP 3.2.3. pályázat fenntartási idejében megszervezett rendezvények keretein belül, LEGO robotok programozásával és használatával kapcsolatos bemutatót szerveztünk. A rendezvényen minden felső tagozatos osztály megcsodálhatta a megépített LEGO robotokat, majd működésük közben előadást hallgattak a Türr gimnázium diákjaitól a programozás és robotépítés fáradságos, de szórakoztató tevékenységéről. Intézményünk felső tagozatos diákjai hasznos információkat kaptak a robotok programozásával kapcsolatban a pápai Türr István Gimnázium és Kollégium diákjainak bemutatója által, Németh Zsolt intézményvezető és Nagy Réka matematika-informatika szakos tanár vezetésével.