Az EMMI kezdeményezésére a köznevelésben 2016. április 4-8. között első alkalommal került sor a Digitális Témahétre a digitális pedagógia terjesztésének jegyében. Nem elsősorban az informatikai eszközökDigitális témahét használata volt a cél, hanem a korszerű készségek, a digitális írástudás fejlesztése minden évfolyamon és minden tantárgy keretén belül a választott témához kapcsolódóan.
Az alsó tagozatos gyermekek interaktív tábla segítségével, tevékenységközpontúan, szemléletesen sajátítják el az ismereteket. Érdekes, játékos feladatokkal könnyebb a tanulás, és tartósabb a tudás.
Iskolánk felső tagozatán az 5., 6. és 8. osztályokban a helyi Rendőrség munkatársainak közreműködésével az internetes kommunikáció veszélyeiről esett szó. Azinternetes közösségi oldalak megkönnyítika kapcsolattartást barátainkkal, ismerőseinkkel, családtagjainkkal, sajnos, azonban a személyes adatok idegenekkel történő gondatlan megosztása komoly veszélyeknek teszi ki a gyanútlan felhasználót. A nyilvánosan hozzáférhető, hatalmas információtömeg mágnesként vonzza a rosszindulatú kíváncsiskodókat, a számítógépes és hagyományos bűnözőket. Egy-egy felelőtlenül posztolt szelfi-kép, lakásunk értékeinek fényképes feltárása, magunkról hamisan közölt személyi adatok mind-mind növelik az esélyét annak, hogy bűncselekmény áldozatává váljunk. A közösségi hálózatok legnépszerűbb felhasználási területe az utazáskor, családi vagy baráti összejöveteleken, iskolai és más eseményeken készült fotók feltöltése. A képek és multimédiás tartalmak megosztására szakosodott szolgáltatások – Tumblr, Pinterest, Instagram – virágkorukat élik. Amennyire sokatmondó egy kép, annyira veszélyes is, illetéktelen kezekbe kerülve beláthatatlan következményekkel járhat a Facebookon történő megosztása.Különösen a gyerekek vannak kitéve ennek a veszélynek, s az előadást követő beszélgetésből az is kiderült, hogy már majdnem mindenkit ért internetes zaklatás ismeretlenek által. Amikor valamilyen információt publikálunk például a Facebookon, az rögtön kikerül az ellenőrzésünk alól, és még ha szigorú adatvédelmet alkalmazunk – vagyis csak az ismerőseinknek tesszük hozzáférhetővé a bejegyzéseinket –, akkor is könnyen nyilvánossá válhat. Minél több információt teszünk közzé, annál sebezhetőbbé válunk, és annál jobban megkönnyítjük azoknak a dolgát, akik minket megszemélyesítve, a nevünkben csalnak ki adatokat ismerőseinktől, vagy átveréssel arra veszik rá az áldozatot, hogy rosszindulatú programok letöltésével megfertőzzék gépüket.Szülőknek, pedagógusoknak fontos szerepe az, hogy felhívja a figyelmet az internet veszélyeire, káros hatásaira.
A 7. és 8. osztályosoknak Szabó Márk egyetemista tartott előadást az informatika szerepéről mai modern korunkban. A fiatalember lelkesen ecsetelte az informatika jelentőségét, az élet különböző területein való térhódítását.
Nagyon nagy szerep jut a pedagógiának azon a téren, hogy diákjaink okosan, céltudatosan használják a technika e forradalmi vívmányát. Nagy felelősség, hogy ezt a hasznos és állandóan fejlődő találmányt megfelelő háttértudással bocsássuk gyermekeink rendelkezésére.