Wass Albert Szavalóverseny

wass albert verseny

2023. március 10-én Devecser Önkormányzata 6. alkalommal szervezte meg a székely szabadság napján a Wass Albert Szavalóversenyt. A kastélykönyvtár adott otthont ennek a rendezvénynek, mely nem csupán a híres erdélyi költőről, hanem a bátor, önfeláldozó székelyekről is megemlékezett. A Polgármester Úr nyitotta meg a jeles eseményt. A háromtagú zsűri és a hallgatóság előtt közvetlenül az indulóknak csupán egy része szerepelt, mivel a többi versenyző élt a videófelvétellel való nevezés lehetőségével. Különleges élmény volt felváltva hallani az „élőben”, illetve a „felvételről” elhangzó költeményeket. Iskolánkat a felső tagozatos kategóriában 8 tanuló képviselte, akiket Dr. Lennerné Magvas Andrea és Horváth András Csabáné Treiber Ildikó készített fel. Diákjaink közül Orsós Máté (8/b) II., Horváth Dorina Anna (8/b) és Fatér Gábor (6/a) pedig III. helyezést ért el. Az elért szép eredményhez gratulálunk!