Petőfi 200

petofi200

Petőfi Sándor születésének 200. és az 1848-as forradalom 175. évfordulójához kapcsolódott az a „játékdélután”, melyen iskolánk felső tagozatosai megemlékeztek ezekről a jeles eseményekről. Az ünnepre hangoló programra 2023. március 13-án délután került sor. Az osztályok több területen vetélkedtek egymással, így nemcsak ügyességükről, tantárgyi tudásukról, hanem leleményességükről, kreativitásukról is számot adhattak. Az „elitalakulatok” tagjai a földszinten hatféleképpen mérték össze tudásukat. A „Tűzön-vízen át” próbán egy nehéz akadálypályán kellett hibázás nélkül túljutniuk. A „Hepehupa” színhely hullámos asztala is komoly kihívást jelentett a „labdazsonglőr” résztvevőknek. A „Körbe-körbe, karikába”, a „Gólya viszi a fiát”, a „Mi merre?” állomásokon az elméleti tudás (történelem, elsősegélynyújtás, földrajz, irodalom) mellett fontos szerep jutott a gyakorlati érzéknek, mozgáskultúrának is. A „Hét lakat alatt” kiírás szabadulási lehetőséget kínált azoknak, akik képesek voltak az ördöglakatokat kinyitni. Az I. emeleten várták a „Netmestereket” és „A szavak embereit”: ők főként a fent említett évfordulókhoz kapcsolódó történelmi, zenei, irodalmi és nyelvi feladványokkal birkóztak meg sikerrel. Akik a művészetekhez, divathoz vonzódnak, azoknak a számára találták ki az „Illusztrátorok” és a „Designerek és stylistok” helyszíneket. Előbbin híres Petőfi-versek szövegéhez készítettek rajzokat, utóbbin ruhákat és logókat tervezhettek, kivitelezhettek a gyerekek. A rendezvény zárásaként került sor az eredményhirdetésre. A rendkívül szoros versenyt az 5/a osztály nyerte (168,5 pont), a második helyen a 6/a (164,5 pont) végzett, a 3. helyre az 5/b osztály (153 pont) került. A felhasznált anyagok, a díjak beszerzését a Pápai Tankerület, az Iskolai Szülői Szervezet és magánszemélyek szponzorálták. Köszönjük támogatásukat!